Vstupní vyšetření

Vstupní vyšetření v dentálním centru Ametist

Jak probíhá vstupní vyšetření?

Pokud jste u nás v zubní ordinaci poprvé, vstupní vyšetření je pro Vás zpravidla první návštěvou u nás. Čeká Vás komplexní vyšetření jak klinické, tak rentgenologické. S lékařem proberete stav Vašeho chrupu a prodiskutujete možnosti ošetření s ohledem na Vaše preference.

6 kroků vstupního vyšetření v Ametist DC

1) Anamnestický dotazník a vnitřní řád pracoviště

Po přivítání s naší recepční je první potřebnou věcí vyplnění krátkého anamnestického dotazníku ohledně Vašeho celkového zdravotního stavu. Zajímají nás především zjištěné alergie, medikace a současná onemocnění. Pokud užíváte více léků, prosím, vezměte sebou jejich seznam. Nejdůležitější je nezapomenout na léky na ředění krve (Warfarin, Pradaxa, Xarelto, Anopyrin, Trombex…) a na osteoporózu (bisfosfonáty – např. Prolia, Xgeva…).

2) Panoramatický rentgen – ortopantomogram – OPG

Dalším krokem zubního vyšetření je zhotovení přehledného panoramatického rentgenového snímku. Naše pracoviště je vybaveno nejnovějším přístrojem značky Vatech, nemusíte tedy složitě s žádankou hledat někoho, kdo tento rentgen zhotoví. Pokud máte již aktuální OPG snímek z blízké minulosti zhotovený, vezměte jej klidně sebou – pokud bude čitelný, nemusíme nutně zhotovovat nový.

3) Intraorální rentgenový snímek

Tato fáze se odehrává již v zubní ordinaci se zubním lékařem. Každá z našich ordinací je vybavena svým vlastním intraorálním rentgenovým přístrojem. Tyto snímky používáme především v případech, kdy je nutné vidět detaily jednotlivých zubů, které jsou na panoramatickém snímku často nečitelné. Standardně děláme minimálně dva intraorální rentgenové snímky zaměřené na mezizubní prostory zadních zubů. Pouze s pomocí těchto snímků je možné odhalit mezizubní kazy nebo podkažené výplně.

4) Klinické vyšetření

Váš ošetřující zubař Vám následně tyto snímky na monitoru ukáže a důkladně popíše. Následně provede klinické vyšetření ústní dutiny a porovná rentgenologické vyšetření s klinickým nálezem. Součástí klinického vyšetření jsou také např. testy vitality zubů (zda-li je zub živý) chladovým impulsem nebo vyšetření parodontu a sliznic.

5) Léčebný plán

Po získání veškerých potřebných informací o stavu Vašich zubů Vám zubní lékař po společné diskusi s Vámi navrhne další léčebný postup. Snažíme se našim pacientům maximálně vyjít vstříc a léčebný plán děláme každému pacientovi na míru i s ohledem na jeho finanční možnosti.

Každému pacientovi dáváme dostatek času na promyšlení – není tedy potřebné rozhodnout se okamžitě, ale vše si můžete doma v klidu promyslet a objednat se až poté.

6) Plánování návštěv

Plánování Vašich termínů k ošetření necháváme samozřejmě na Vás, my Vám pouze doporučíme to, co si myslíme, že je nejdůležitější opravit co nejrychleji – tedy potenciálně bolestivé akutní stavy. Ať už se následně rozhodnete pro jednu návštěvu měsíčně nebo naopak chcete vše stihnout co nejdříve, nemusíte mít obavy nám Vaše přání říct.

Picture of MDDr. Marek Mrózek

MDDr. Marek Mrózek

Sdílejte na sociálních sítích:

Další příspěvky

Přijímáme nové pacienty v Opavě

Přijímáme nové pacienty v nových zubních ordinacích v Opavě Hledáte zubaře? Ať už jste z Opavy, Ostravy, Krnova nebo odkudkoliv z Moravskoslezského kraje či celé republiky,

PŘEČÍST SI »

Fotokompozitní bílé výplně

Černá nebo bílá plomba? Fotokompozitní bílé výplně Jedním z nejčastějších výkonů u zubaře je bezesporu tzv. plombování zubů – resp. zhotovování výplní. V minulosti to

PŘEČÍST SI »

Sháníte moderního zubaře v Opavě?